Kategorilerde EFSANE İndirimler ANAKARTYAZICI

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. TARAFLAR

1.1. Satıcı:

Şirket Adı: MRS BİLİŞİM VE TELEKOMÜNİKASYON HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. (Sözleşmenin kalanında Sepetco olarak da anılacaktır.)

Adresi: Mustafa Kemal Mah. 2126 SK. Gökçen Prestij İkisi Merkezi No: 4 İç Kapı No: 13 Çankaya/ Ankara

Telefon:  (Çağrı Merkezi)

Mersis Numarası: 0623125703600001

Ticari Sicil Numarası: 

Elektronik Posta Adresi: info@sepetco.com

KEP Adresi: @hs01.kep.tr

1.2. Alıcı:

Adı/Soyadı/Unvanı: [Bu Alana Müşteri Ad Soyad Gelir]

Adresi : [Bu Alana Müşteri Adresi Gelir]

Telefon: [Bu Alana Müşteri Telefon Numarası Gelir]

Email: [Bu Alana Müşteri E-Posta Adresi Gelir]

2. KONU

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmenin konusu, TÜKETİCİ’nın MRS BİLİŞİM VE TELEKOMÜNİKASYON HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.e (SEPETCO) ait www.sepetco.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması amacıyla düzenlenmiştir. Taraflar, işbu sözleşmenin imzalanmasıyla Yasa ve Yönetmelik’ten kaynaklı yükümlülük ve sorumluluklarını anladıklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1. Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri:

Ürün Adı ve Temel Nitelikleri: [Bu Alana Ürün Adı Gelir]
Adet: [Bu Alana Satın Alınacak Ürün Adedi Gelir]
Satış Bedeli: [Bu Alana Tutar Gelir]

3.2. Ödeme Şekli: [Bu Alana Müşterinin Tercih Ettiği Ödeme Yöntemi Gelir]

Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.

Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir.

Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dahilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

3.3. Diğer yandan vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.4. İade Prosedürü:

3.4.1. Kredi Kartına İade Prosedürü

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, TÜKETİCİ ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka TÜKETİCİ’ye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların TÜKETİCİ’nin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. TÜKETİCİ’nin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve TÜKETİCİ iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ’ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ’ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

TüKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.4.2. Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

İade, TÜKETİCİ’den banka hesap bilgileri istenerek, TÜKETİCİ’nin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ’ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ’ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.5. Teslimat Şekli ve Adresi:

Teslimat Adresi: [Bu Alana Tüketicinin Teslimat Adresi Yazılır]

Teslim Edilecek Kişi: [Bu Alana Tüketicinin Teslimat Adresindeki İsim Soyisim Yazılır]

Fatura Adresi: [Bu Alana Tüketicinin Fatura Adresi Yazılır]

Paketleme, kargo ve teslim masrafları ALICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti [KARGOTUTARI] [PB] olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, ALICI’nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4. CAYMA HAKKI

Tüketici (ALICI), 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

 1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 2. Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 3. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

Tüketici, cayma bildirimini cayma hakkı süresi dolmadan www.sepetco.com ’da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki iade seçeneği üzerinden ya da yukarıda SEPETCO.COMun iletişim bilgileri olarak belirtilen iletişim araçları üzerinden cayma bildiriminde bulunabilir. Cayma hakkı kapsamında öngörülen taşıyıcı UPS olup www.sepetco.com üzerinde yer alan kişisel üyelik sayfasında iade seçeneğinde geri gönderime ilişkin detaylar açıklanmıştır.

Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların (kulaklık vb) teslimine ilişkin sözleşmeler.
 5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 10. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

5. GENEL HÜKÜMLER

5.1. Tüketici, www.sepetco.com internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2. Ürün, sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürünün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk satıcıya aittir.

5.3. Sözleşme konusu ürün, tüketiciden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

5.4. Satıcı , sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

5.5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin tüketicinin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilirse satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.6. Ürünün tesliminden sonra tüketiciye ait kredi kartının satıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, tüketicinin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün satıcıya gönderilmesi zorunludur.

5.7. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için söz konusu ürünler satıcıya gönderilebilir. Böyle bir durum oluşması halinde kargo giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

5.8. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

5.9. Ürün teslimatı sırasında ürün kutusunda ve üründe taşımadan dolayı hasar olup olmadığının kontrol ve tespit yükümlülüğü tüketicide olup ürünün eksik , hasarlı veya ambalajının bozuk olması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturularak siparişin teslim alınmaması gerekmektedir. ürünün teslim alınmadığı durumlarda tüketici tarafından satıcıya bildirimde bulunulması halinde satıcı üzerine düşen yükümlülüğü yerine getirerek yeni ürünü ivedilikle gönderecek olup kutusu hasarlı ya da taşımadan kaynaklı ürünlerin teslim alınması halinde hasardan satıcı sorumlu değildir.

5.10. Satışa konu malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda TÜKETİCİ ; 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun uyarınca;

 1. Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
 2. Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
 3. Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme ,
 4. İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabileceği hususunda tüketiciye gerekli bildirim işbu sözleşmenin imzalanması ile yapılmış olup yasa gereği bu hakların yerine getirilmesi konusunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur ve seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar da satıcı tarafından karşılanır.

6. UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda doğrudan tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki İlçe/İl Tüketici Hakem Heyetleri veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.

“6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 68. ve Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliğinin 6. Maddelerinde Yer Alan Parasal Sınırların Artırılmasına İlişkin Tebliğ” uyarınca 2021 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerine yapılacak başvurularda değeri;

 1. 7.550 (yedibinbeşyüzelli) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,
 2. Büyükşehir statüsünde olan illerde 7.550,00 TL (YediBinBeşYüzElliTL) ile 11.330,00 TL (OnBirBinüçYüzOtuzTL) arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,
 3. Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 11.330,00 TL(onbirbinüçyüzotuz) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,
 4. Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 7.550,00 TL (yedibinbeşyüzelli) Türk Lirası ile 11.330,00 TL (onbirbinüçyüzotuz) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,
 5. Değeri 11.330,00 TL (OnbirbinüçyüzotuzTL) üzerinde olan uyuşmazlıklarda ise Tüketici Mahkemeleri görevli olacaktır.

İl tüketici hakem heyetleri il sınırları içinde, ilçe tüketici hakem heyetleri ise ilçe sınırları içinde yetkili olacaktır. Tüketici hakem heyeti kurulmayan ilçelerde bakanlıkça o ilçe için belirlenen tüketici hakem heyeti görevli olacaktır. Başvurular, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin gerçekleştirildiği yerdeki Tüketici Hakem Heyetine yapılabilecektir. Başvuruda bulunulabilecek ilçede Tüketici Hakem Heyetinin kurulmamış olması halinde tüketiciler ilçe kaymakamlığına giderek başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda TÜKETİCİ işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI: MRS BİLİŞİM VE TELEKOMÜNİKASYON HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.

TÜKETİCİ: [Bu Alana Tüketicinin Adı Yazılır]

TARİH : [Bu Alana Otomatik Olarak Tarih Bilgisi Eklenir]

HİZMETLERİMİZ

Ücretsiz Kargo

Sepetco ile verilen tüm siparişlerinizde fiyat gözetmeksizin standart kargolama ücretsizdir.

100% Garantili Ürünler

Sepetco ile alınan ürünün garanti belgesi üretici firma tarafından  garanti kapsamındadır.

Çağrı Merkezi 7/24

Sepetco ile almış olduğunuz veya alacağınız ürünler hakkında 7/24 çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.
× WhatsApp ile Sipariş Hattı